Trafo Merkezleri

Günümüz enerji iletimi ve dağıtımı altyapılarının düğüm noktaları olan trafo merkezleri bu talebi güvenli ve verimli bir şekilde yerine getirmede kilit bir rol oynar.  

Etisan Enerji Yurt içinde ve dışında farklı gerilim seviyelerinde Trafo, Şalt ve İndirici Merkezleri , Beton Köşk, Modüler ve Mobil Trafo uygulamalarını projelendirerek inşa etmektedir. 

Trafo merkezi yatırımları dikkatle planlanmalı ve çok ince işçilik ile inşa edilmelidir. Bu şekilde arıza yaşamaksızın çok uzun yıllar hizmet vermesi mümkün olur. Aynı zamanda bulunduğu şebekeye göre işletilmesi de göz önünde bulunarak projelendirilmelidir. 

Binlerce trafo montajı, yüzlerce trafo merkezi inşaatı gerçekleştirerek bu konuda uzmanlığımızı ispatladık.

Tüm projelerimiz size özel olarak tasarlanmaktadır. Hazır projeleri kes kopyala yapıştır yapmadan yerinde ve sizler ile görüşerek, tüm hesaplar baştan yapılarak gerçekleştirilmektedir. 

Projelerinizi konuşmak için hemen bize ulaşabilirsiniz. 

Trafo Merkezleri ile ilgili hizmetlerimiz 

Hava (AIS) & Gaz (GIS) İzoleli Şalt ve Trafo Merkezleri 

Etisan Enerji’nin hava izoleli şalt ve trafo tesis çözümleri , alan ve çevre’nin müsait olduğu sahalarda ekonomik, işletmesi kolay ve güvenilirliği ispatlanmış sistemlerdir. 

Tesislerde güç trafoları ile gerilim seviyesi alçaltılıp yükseltilerek istenilen seviyeye getirilir. İletim ve dağıtım sistemlerine bağlantılar ile giriş çıkış yapılmasının sağlanır. Tesislerde yüksek ve orta gerilim seviyelerinde çeşitli tiplerde trafo, kesici, ayırıcı, kablo, parafudur gibi ekipmanlar bulunur.  Etisan tecrübesi ile tasarlanan tesisler en verimli şekilde işletilecek ve hizmet verecek şekilde yapılmaktadır. 

Gaz izoleli Trafo Merkezleri ise alan ve çevrenin kısıtlı olduğu kapalı yeraltı ve yer üstü için güvenli bir çözümdür. SF6 gazı ile izole edilmiş metal kaplı ve korumalı trafo merkezleridir. Gaz izoleli tesislerde ayırıcı, kesici, kablo vs. gibi ekipmanlar da izoleli ve muhafazalıdır.