Tarihçe

Kurucumuz Sayın Ali Cüneyd Kılıççöte, Etisan Enerji ’nin temellerini Enerji nakil hatları ve trafo merkezi çalışmaları ile 1970 başında atmıştır.

1975 yılında ise Etisan Enerji Limited şirketini kurarak tüzel kişiliğe kavuşturmuştur. 70’li yıllarda başlanan “Memleket elektrifikasyonu” projelerinde yer alarak Maden, Fabrika gibi Devlet iştiraklerinin enerji nakil hatları tesis projelerini ve kırsal elektrik şebekesi projelerini  başarı ile tamamlamıştır..

Bu projelerin yapımı o zamanlar zor ve meşakkatli bir işti. Ayrıca ciddi teknik bilgi ve nitelikli işçilik gerektirmesi nedeniyle ile daha çok yabancı firmalar tarafından gerçekleştiriliyor, Türk firmaları genellikle sadece işçilik yapıyordu. Etisan Enerji bu işleri, yarattığı akılcı çözümler, yerli imalat ve yerli mühendislik hizmetleri ile %100 milli bir şekilde tamamlayarak teşvik ve takdir kazanmıştır.

Hizmet hayatının en başından beri mühendis,tekniker, yönetim, işçiler hep beraber ve omuz omuza çalışmış. Bu yönetim şekli günümüzde Etisan Enerji’nin samimi, işbirlikçi ve kapsayıcı politikalarını oluşturmuştur.

Faaliyete başlanan yıllarda Petkim, Etibank, Türkiye Elektrik Kurumu, İller Bankası, Şeker Fabrikaları gibi devlet kurumlarına önemli projeler yaparak bugünlere gelmiştir. Günümüzde Enerji ve diğer sektörlerde Dünya’nın ve Türkiye’nin birçok dev şirketi ile çalışmaktadır.